Uczucie wstydu związane z terapią grupową dla alkoholików

Ja pije pare lat mam problem jak napilem sie ostatnio a trwalo to pare dni znów gadalem o smierci ,a córka aaz plakala, ze mnie kocha ,wymyslam jakies historie ,zaczalem sie leczyc w piatek mam terapie grupowa,mam treme zeby sie przyznac.wstyd ,ale to choroba i teraz dopiero dochodzi do mnie zeby sie leczyc.

Zrobił Pan bardzo ważny krok w kierunku trzeźwości i zmiany swojego życia. To wielka sprawa, choć spodziewam się, że także bardzo trudna dla Pana. To, co Pan przeżywa, będzie nieraz odciągać Pana od terapii, utrudniać i odsyłać do nałogu. Tylko poprzez konfrontację ze wstydem, lękiem, poczuciem niższej wartości jest Pan w stanie wyjść z choroby.
Proszę rozmawiać z bliskimi sobie osobami jak najwięcej o swoich trudnościach, obawach. I pamiętać, że grupa w której Pan będzie składa się z osób, które także cierpią i zmagają się ze swoją słabością.

Życzę wytrwałości

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra