Uczucie zimna przed zaśnięciem

Od kilku lat przed zasnieciem jest mi zimno. Mam deszcze. Śpię pod koldra i 2 kocami. Mam wrażenie jakbym marzyła "od środka". Trwa to zwykle około godziny. Potem robi mi się ciepło i dopiero zasypiam. Jak trwa to dłużej to zażywać lek typu apap. Pomaga i rozgrzewa. Mocz i mofologie mam ok. Proszę o pomoc. Jest mi ciagle zimno... Beata lat 37

Apap codziennie nie jest dobrym pomysłem. Jest to lek o wielu skutkach ubocznych, miedzy innymi może spowodować uszkodzenie wątroby.
Być może należy poszerzyć diagnostykę, ale to wymaga szczegółowej oceny dolegliwości i badania fizykalnego.
Opisywane objawy mogą być z kręgu neurologicznego, reumatologicznego, endokrynologicznego i innych. Proszę udać się na konsultację.

Witam serdecznie,

apap zdecydownie nie.
Może powinna Pan przed zaśnięciem chodzić na forsowny spacer i wypić
gorące mleko z miodem.
radziłbym sprawdzić ciśnienie i ewentualnie przebadać się endokrynologicznie.
Przebadanie poziomu stresu na podstawie HRV też mogło by być pomocne.
Zapraszam i pozdrawiam