Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ulewanie u 5-tygodniowej córki

Witam, moja córcia w sobote kończy 5 tygodni. Je od 60-120ml mleka modyfikowanego i czasem ledwo wytrzymuje 3 godziny. A z tego co czytałam to juz powinna wytrzymywac 4 godz murowane. I po kazdym jedzeniu prawie sie jej odpije. Ulewa jej sie strasznie, pół wypitego mleka wypluje. Co mam z tym zrobic?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wartość indeksu glikemicznego

Diabetolog, lek. med. Grażyna Korzeniewska wyjaśnia w filmie, czym jest indeks glikemiczny. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Koniecznie zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Opisane przez Panią objawy nie powinny wzbudzać nadmiernego niepokoju. Krótka przerwa wynika zapewne z normalnego głodu. Jeżeli dziecko traci połowę tego co zjadło to naturalnie dużo szybciej robi się głodne. Odbijanie się po jedzeniu u dziecka jest jak najbardziej pożądane. Ulewanie się jest związane z etapem rozwojowym przewodu pokarmowego i jest również bardzo częste u niemowląt. Ażeby je zminimalizować można dziecko trzymać w pozycji pionowej przez dłuższy moment po jedzieniu - co obniża napięcie w jamie brzusznej, a przez to częstość ulewania.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy