Uprawianie sportu i ograniczanie węglowodanów a odchudzanie

Witam , mam pytanie odnośnie schudnięcia . Ważę 90 kg 178 cm wzrostu około roku temu miałem wagę 87kg przy czym mięśni wskazano mi przy pomiarze 69kg . Wiadomo minął ponad nawet rok , ćwiczę od roku Muay thai "Sztuka Walki" dosyć bardzo pracowita , plus siłownia i jakies bieganie oraz czasami w domu w dni wolne dotrenowuje się sam czyli brzuszki jakieś przysiady , pompki. Co do jedzenia nie stać mnie na diety ale ograniczam węglowodany . Co mam robić by schudnać ?. Bartek B.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

niewykluczone, że masa mięśniowa przy tak dużej intensywności treningów dodatkowo się powiększyła. Warto byłoby ponownie sprawdzić skład ciała na profesjonalnym analizatorze i na tej podstawie rozważyć potrzebę utraty kilogramów.
Jednocześnie odradzam diety niskowęglowodanowe. W Pana sytuacji, duża praca jaką wykonują mięśnie wymaga odpowiedniego zaopatrzenia w węglowodany- podstawowe paliwo dla wspomnianych mięśni. Przy ich niedoborze może dochodzić do zmniejszenia masy mięśniowej i pogorszenia jej jakości, a w dłuższej perspektywie także do przyrostu tłuszczu.
Pozdrawiam, Justyna Siwiela