Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego i na makroskładniki w diecie low-carb

Proszę o pomoc w wyliczeniu kcal i makroskladnikow na diecie low-carb. Moje założenie to 150g węglowdanów dziennie . A białka i tłuszcze ? ile mam spożywać g tlusczow i bialka ? waże 62kg mam 20 lat i trenuje często (piłka nożna) 3-4 razy w tyg do tego siłownia dla uzupelnienia. Moim celem jest zwiekszyć suchą masę miesniową. Dziękuję z góry za odp

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie,
jeśli trenuje Pan tak dużo, obciążanie organizmu nadmiarem białka bez dostarczania mu energii z węglowodanów niekoniecznie jest najlepszym pomysłem. Proszę jeszcze raz przemyśleć, czy nie warto jednak przejść na zbilansowaną dietę.

Przy trenowaniu sportu jakim jest piłka nożna stosowanie diety niskowęglowodanowej jest najgorszym możliwym pomysłem. Węglowodany są źródłem energii dla mięśni oraz dla mózgu. Żeby budować masę mięśniową węglowodany są niezbędne. żeby wbudować 1g białka w mięśnie potrzeba aż 6g węglowodanów. Szczególnie istotna jest tu wydzielająca się przy spożywaniu węglowodanów insulina - hormon anaboliczny. Jeśli nie chce Pan sobie zaszkodzić to radzę konsultację u dietetyka sportowego.