Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego i na makroskładniki w diecie low-carb

Proszę o pomoc w wyliczeniu kcal i makroskladnikow na diecie low-carb. Moje założenie to 150g węglowdanów dziennie . A białka i tłuszcze ? ile mam spożywać g tlusczow i bialka ? waże 62kg mam 20 lat i trenuje często (piłka nożna) 3-4 razy w tyg do tego siłownia dla uzupelnienia. Moim celem jest zwiekszyć suchą masę miesniową. Dziękuję z góry za odp
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Co jeść po wysiłku fizycznym?

Osoby, które rozpoczęły przygodę ze sportem zastanawiają się być może, co powinny jeść po zakończonym treningu. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak powinna wyglądać dieta sportowca.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Szanowny Panie,
jeśli trenuje Pan tak dużo, obciążanie organizmu nadmiarem białka bez dostarczania mu energii z węglowodanów niekoniecznie jest najlepszym pomysłem. Proszę jeszcze raz przemyśleć, czy nie warto jednak przejść na zbilansowaną dietę.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0

Przy trenowaniu sportu jakim jest piłka nożna stosowanie diety niskowęglowodanowej jest najgorszym możliwym pomysłem. Węglowodany są źródłem energii dla mięśni oraz dla mózgu. Żeby budować masę mięśniową węglowodany są niezbędne. żeby wbudować 1g białka w mięśnie potrzeba aż 6g węglowodanów. Szczególnie istotna jest tu wydzielająca się przy spożywaniu węglowodanów insulina - hormon anaboliczny. Jeśli nie chce Pan sobie zaszkodzić to radzę konsultację u dietetyka sportowego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy