Urojenia u 95-letniego mężczyzny

Proszę potraktować to poważnie. Mam problem z dziadkiem.Zdarzają mu się widzenia na jawie.Widzi postacie i różne zjawiska.Mówi o tym, że ktoś się pojawia i znika.Ostatnio widział "pana w kapeluszu, który oglądał z nim telewizję".Kiedy chciał z nim porozmawiać- ten zniknął.Dziadek nie ma problemu z alkoholem ani nigdy nie miał problemów z psychiką.Ma 95 lat. Bardzo proszę o pomoc, jakieś wskazówki.Gdzie szukać przyczyny? On na pewno nie da się namówić na wizytę u psychiatry. Nie wiem co robić!

Prawdopodobnie zaburzenia u Pani dziadka wynikają z organicznego uszkodzenia mózgu spowodowanego wiekiem, ale niestety powinien skonsultować dziadka lekarz psychiatra. Pozdrawiam

Może dziadek da się przekonać do wizyty u innego lekarza, jeśli psychiatra nie wchodzi w rachubę? Na przykład na początek do lekarza pierwszego kontaktu lub neurologa? W gabinecie lekarskim, po przeprowadzeniu wywiadu z dziadkiem i ewentualnych badaniach będzie możliwe postawienie przynajmniej wstępnej diagnozy i (być może) wdrożenie odpowiednich leków. Powodzenia!