Ustalenie diety dla kuriera

witam Państwa mam 33 lata i ważne 128 kg jestem kurierem wiec nie siedzę non stop chciał bym zrzucić trochę tylko problem jest taki ze moje menu dniowe wygląda tak rano wstaje o 6 i jadę do pracy w pracy kawa i papieros potem przez cały dzien zjem cos ( 3 pączki i mleko lub dwa duże jogurty) albo i nic a wieczorem jak wrócę do domu jest godzina 21 lub 22 jem normalny obiad i wiem ze to mnie załatwia a jak można jesc i co można jeść na szybko w trasie pozdrawiam Grzesiek

Witam. Wstaje Pan rano i obowiązkowo szybkie śniadanie np. musli z mlekiem lub jogurtem naturalnym; 2 śniadanie owoc, który można zabrać i zjeść nawet w samochodzie; obiad sałatka - np.ryż+dowolne warzywa+pierś z kurczaka z łyżką oliwy z oliwek (obiad przygotowujemy wieczorem poprzedniego dnia i rano zabieramy tylko z lodówki; podwieczorek nabiał - kefir czy maślanka - można kupić w butelce i również zjeść w trasie; kolacja - kanapki. Do tego w wolnym czasie choćby w weekend aktywność fizyczna rower, siłownia, basen nie tylko dla odzyskania figury, ale żeby od ciągłego siedzenia w samochodzie nie miał Pan większych problemów/bólów kręgosłupa. Powodzenia

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu.
Zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/ ; Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam.
Polecam kanapki z razowym pieczywem, chuda wędliną, duże porcje warzyw i kefiru ( jogurtu, maślanki) - proszę rozłożyć na 4 posiłki mniej wiecej co 3-4h.
Pozdrawiam