Ustalenie diety podczas ćwiczeń na siłowni w celu poprawy wyglądu sylwetki

Witam, wracam do formy po długiej przerwie i 2 operacjach kolana (zerwane wiązało krzyźowe) chce poprawić wygląd sylwetki, jak i wzmacniać mięśnie. Ćwiczę na siłowni efekty już są, ale mojeo dzywianie nie jest zbytnio zdrowe. Czy pomógł by mi ktoś w ustaleniu jedzenia. Jem po 2 owoce dziennie i pije 0,5-2l wody dziennie. Ale również napoje gazowane, które staram się odrzucić. Chce zmian,tylko potrzebuje pomocy w diecie

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy odstawić całkowicie napoje gazowane, słodycze, alkohol, cukry proste. Włączyć do diety 45-50% węglowodanów złożonych (pełnoziarniste pieczywo, pełnoziarnisty makaron, kasze), 30% białka (chude mięsko - indyk, kurczak, bez skóry!!), 20% zdrowych tłuszczy (zawartych w rybach, oleju lnianym). Jeść dużo warzyw głównie surowych. Nie stosować produktów typu light, zero % tłuszczu, Można wspomóc efekt chudnięcia przyjmowaniem chromu organicznego

Witam .Najlepiej będzie jeżeli uda się Pan do dietetyka w poblizu Pana miejsca zamieszkania Tego typu leczenie wymaga systematyczności i kilku wizyt kontrolnych celem ewentualnej modyfikacji diety.