Utracone zaufanie u matki

Witam ;) jestem córką która straciła zaufanie u swojej matki.Ostatnio pojechałam na weekend do kuzynki, poszłyśmy na ognisko na którym piłyśmy alkohol upiłyśmy się a później nietrzeźwe wróciłyśmy do domu ( spałam u kuzynki)niestety nakryła nas ciocia która zauważyła że jesteśmy pijane. Bałam się że powie o tym mamie ale ona powiedziała ze o niczym jej nie powie, jednak nie czuję sie dobrze z tą tajemnicą i gryzie mnie sumienie. Nigdy w życiu nie popełnię już tego błędu. Czy powiedzieć jej o tym?

Witam, myślę, że warto powiedzieć, dla spokoju serca, a poza tym to może dobrze zrobić waszym relacjom na przyszłość . Generalnie im mniej takich tajemnic tym lepiej. Zaufanie nie zostało stracone, raczej wystawione na próbę. Decyzja należy do pani

Odczuwa Pani wyrzuty sumienia, postąpiła Pani wbrew swoim zasadom i teraz jest Pani z tym trudno. Wnioskuję, że ma Pani silna relację z mamą skoro ważne jest dla Pani aby nie mieć przed nią tajemnic. Sama Pani musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy lepiej mamie powiedzieć czy lepiej zachować to dla siebie. Jeśli szczerość jest ważna i troska o wzajemne zaufanie to chyba warto taką rozmowę zainicjować. Proszę podkreślić mamie jakie było to dla Pani ważne jak się Pani miotała i jak zastanawiała się czy to ujawnić i dlaczego ostatecznie się Pani zdecydowała.