Uzależnienie od Alprazolamu ok. 2 mg

Przyjmuję alprazolam ok. 2 mg dziennie od 2 lat (uzależnienie) oraz Fevarin 100 mg. Według badań naukowych fluwoksamina zwiększa stężenie alprazolamu w osoczu o sto procent. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8005185 Ostatnio psychiatra zamieniła mi Fevarin na Velafax. Kiedy zapytałem, czy odstawienie fluwoksaminy nie wywoła spadku poziomu alprazolamu w organizmie i nie zagrozi szokiem, drgawkami, powiedziała, bym się nie przejmował tymi badaniami. Czy miała rację?

Dzień dobry. Czy poza przyjmowanymi lekami, czyli leczeniem wspomagającym, psychiatra zalecił Panu leczenie właściwe w formie psychoterapii? Jeśli nie podjął Pan kroków w tym kierunku lub nie został o tej konieczności poinformowany, zachęcam Pana do skontaktowania się z wybranym psychoterapeutą celem skierowania oddziaływań na przyczyny trudności. Leczenie objawowe jakim jest farmakoterapia pozwala jedynie na złagodzenie objawów i niesie ryzyko nawrotu choroby po odstawieniu leków. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/