Uzależnienie od marihuany a zaangażowanie się w związek

czy osoba uzależniona od marihuany możne mieć problem z zaangażowaniem się w związek uczuciowy ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przy uzależnieniu od marihuany często występuje zespół apatyczny. Charakteryzuje go między innymi zmniejszenie zainteresowań, zobojętnienie uczuciowe, ograniczenie kontaktów interpersonalnych oraz osłabienie umiejętności rozwiązywania problemów i planowania przyszłości. Te czynniki mogą utrudniać budowanie związku.
Pozdrawiam

Dzień dobry!
Oczywiście tak, ale może to wynikać zarówno z wpływu działania narkotyku i uzależnienia (każdy człowiek ma inną wrażliwość biologiczną i inne predyspozycje do uzależnień - również tzw. "lekkie narkotyki" mogą nieść wiele negatywnych konsekwencji), jak i z generalnych predyspozycji osobowościowych tej osoby, które miała od zawsze, również przed rozpoczęciem palenia marihuany. Zazwyczaj te dwie kwestie przeplatają się ze sobą.
Pozdrawiam!