Uzależnienie od masturbacji u męża

Witam srerdecznie mam problem chodzi mi o masturbację męża.Pracuję razem z mężem i są tam dwie ładne dziewczyny wiem że one męża pocągają, są atrakcyjne. Mąż wracając do domu zamyka się w łazięce i zaczyna się masturbować kilka krotnie starałam się go przyłapać ale zdążył schować "penisa". .Pytałam dlaczego to robi zagroziłam rozwodem ale nic do niego nie dociera pytałam dlaczego się masturbuje odpowiada że lubi.Drugim moim problemem jest to iż gra wciąż w grę w telefonie bez przerwy.

Dzień dobry!

Udzielenie porady w Państwa sytuacji przekracza możliwości kontaktu internetowego. Polecam wspólną lub każdego z Państwa z osobna wizytę u psychoterapeuty w swojej okolicy. Istotne, czy rzeczywiście i z jakich powodów mąż regularnie masturbuje się w ukryciu. Przyczyny i rola tego zachowania może być rozmaita. Być może ma charakter nałogu/ uzależnienia i wiąże się z np. skłonnością do "wpadania" w gry.

Jednocześnie z pewnością bardzo ważnym obszarem do omówienia byłaby relacja między Państwem, bliskość, wzajemne zaufanie, to, jak się porozumiewacie, jak rozwiązywaliście dotychczasowe trudności o konflikty w swoim związku itp.

Pozdrawiam!

Trudno stwierdzić na podstawie opisu czy Pani mąż jest uzależniony czy to od seksu czy od gier. Proponuję o tym z nim porozmawiać bez wyrzutów i z nastawieniem na zrozumienie go. Temat może być dość wstydliwy dla niego i od Pani nastawienia i delikatności zależy przebieg tej rozmowy. Próby "przyłapania go" mogą prowadzić do niepotrzebnego stresu, bolesnych urazów natury fizycznej i wstydu.