W jaki sposób można całkowicie usunąć padaczkę?

w jaki sposób można całkowicie usunąć padaczkę z mózgu która przez długi czas była blokowana lekami? czy jest możliwość jej całkowitego usunięcia nie uszkadzając w żaden sposób mózgu?jakie jest ryzyko?czy takie operacje są refundowane?jeśli nie to jakie są koszty takiego zabiegu?jaki lekarz i gdzie mógłby się podjąć tej operacji?

Inną metodą jest stymulacja nerwu błędnego. Stymulacja ta polega na wszczepieniu specjalnego stymulatora w obszarze nerwu błędnego, który może być uruchamiany nawet przez samego chorego i dzięki temu przerywać napady lub im zapobiegać w czasie tzw. aury poprzedzającej napad.

Nie każdy pacjent kwalifikuje się do takiego leczenia, na zabiegu powinien kierować lekarz prowadzący po wyczerpaniu możliwości leczenia farmakologicznego padaczki. Operacje sa refundowane.
Należy przedyskutować temat z lekarzem prowadzącym, który ma najwięcej danych na temat rodzaju padaczki, badań dodatkowych itp.
Pozdrawiam.