W jaki sposób złagodzić objawy refluksu w okresie jesiennym?

Choruje na refluks już od parulat, ale najbardziej nasila się on w porze jesiennej. Od kilku dni miewam objawy takie jak: bóle brzucha, zgaga, nawracanie się pokarmu. Od tygodnia przestawiłam się również na dietę - staram się jeść o stałych porach i produkty mleczne oraz posiłki na parze, pije tylko wodę niegazowaną. Niestety nie wiem czy ma to coś w związku z tym ale mój brzuch wyglada jak balon, a zamiast się lepiej czuć jest gorzej. Poza tym waga każdego dnia zdaje mi się ze się podnosi.

Dzień dobry,

powinna Pani w okresie jesienno - wiosennym korzystać z diety łatwostrawnej z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego. Aby poznać bliżej tą dietę warto się skontaktować z dietetykiem klinicznym , który wskaże Pani odpowiednie postępowanie dietetyczne.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga