W których zbożach jest najmniej fitoestrogenów?

Dzień dobry, slyszalam, ze przy hormonozależnym raku piersi nie powinno spożywać się produktow, które zawierają fitoestrogeny. Niestety niewiele jest informacji na ten temat w internecie. Chcialabym przede wszystkim zapytać się o obecność fitoestrogenow w zbożach - których jest ich najmniej? I czy bezwzględnie należy ich unikać w codziennej diecie rezygnując w zupełności z owoców takich jak jabłka, gruszki czy napojów (herbata, kawa)? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, głownym źródłem fitoestrogenów jest soja i rośliny strączkowe oraz zielone takie jak szpinak oraz nasiona i orzechy: słonecznik, len czy migdały. W owocach oraz zbożach zawartość fitoestrogenów jest niewielka i można je spożywać.