Waga 12-letniego brata

Mój brat ma 12 lat , i ma nadwage . Mój brat waży 65kg i 152 cm wzrostu . Czy to nadwaga czy normalna waga ( chociaż wontpie ) , czy musi szybko schudnąć ???

witaj
przede wszystkim należałoby sprawdzić skład ciała analizatorem,
spotkać się z dietetykiem, który ułoży odpowiedni do danej osoby program żywieniowy,
na pewno ewentualne odchudzanie nie może przebiegać SZYBKO, tym bardziej, że 12 letni organizm rośnie, dojrzewa i potrzebuje wielu składników odżywczych do prawidłowego wzrostu. Odradzam odchudzanie na własną rękę lub głodzenie się i stosowanie diet z internetu
pozdrawiam

www.akademiazz.com.pl