Waga stoi mimo diety i ćwiczeń, dlaczego?

Mam na imię Mirka, kobieta :) wiek: 30 lat waga:100kg, tryb życia hmm raczej siedzący, jeżeli chodzi o pracę. 5 razy w tygodniu ćwiczę po 40 minut trening fatburner &cardio 1 raz wcześniej próbowałam i się udało, spadło mi 20 kg. W rodzinie tylko ja mam problemy z wagą, wszyscy są wręcz chudzi. Choruję na niedoczynność tarczycy, policystyczne jajniki oraz mam torbiel na przysadce mózgowej. Mój jadłospis: 1 dzień śniadanie:1 kromki ciemnego pieczywa bez niczego; obiad - fasolka szparagowa, parę kawałków mięsa gulaszowego chudego, kolacja – jabłko. 2 dzień śniadanie - 1 kromka ciemnego pieczywa z wędlina; obiad – szpinak, deser 3 kostki czekolady, kolacji brak .3 dzień, śniadanie - brak, lunch - serek waniliowy bieluch; obiad - warzywka z patelni; kolacja- jabłko i tak to cały czas wygląda, jem bardzo dużo warzyw . Staram się nie jeść chleba, jak już to ciemny, nie jadam ziemniaków, makaronów, klusek i podobnych rzeczy. Nie przepadam też za słodyczami, czasami skuszę się na 2-3 kostki czekolady. Nie jem chipsów, nie piję gazowanego tylko wodę mineralną niegazowaną, mimo to moja waga stoi w miejscu i nic. Lekarze zalecają schudnięcie, tylko jak skoro się nie da. Przerobiłam już dietę proteinowa i w ciągu tygodnia przytyłam 2 kg. Pomocy! Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Obecność różnych schorzeń jak niedoczynność tarczycy czy zespół policystycznych jajników wymaga leczenia. Przy tych chorobach utrata masy ciała jest utrudniona, jednak nie niemożliwa. Radzę udać się do dietetyka, który przeanalizuje Pani sposób odżywiania i historię choroby, dzięki czemu będzie mógł ułożyć odpowiedni jadłospis. Stosowanie diety na własne rękę w Pani przypadku może być nieskuteczne.

Mimo to polecam również zapoznanie się z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia, których Pani nie przestrzega: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Pomogą one w zrozumieniu błędów i wyeliminowaniu ich.

Bardzo dobrze, że jest Pani aktywna fizycznie, tak trzymać!

Pozdrawiam.