Warstwy tłuszczu na brzuchu 28-letniego mężczyzny

witam mam 28 lat jestem szczupłej budowy meżczyzna ale mam dosyc duzy brzych na którym jest duzo warsty tłuszczu. Dosyć często spozywam alkohol oraz nie pracuje fizycznie czesto po imprezie albo po zjedzeniu obfitego jedzenia czuje lekkie dusznosci oraz mam bole serca co to moze oznaczac dziekuje

Witam serdecznie,

Zacznijmy od tego, że sam kształt budowy czy nawet waga nie świadczą o tym, że nasze ciało znajduje się w dobrej kondycji i zdrowiu. Istnieją dwa rodzaje tkanki tłuszczowej w organizmie: podskórna i ta zgromadzona głębiej wokół narządów. Dlatego przed przystąpieniem do jakichkolwiek modyfikacji diety czy stylu życia powinno się wykonać ocenę składu ciała. To badanie pozwoli na rzeczywistą ocenę sytuacji. Duży brzuch i zgromadzona na niej tkanka tłuszczowa są szczególnie groźne dla zdrowia, ponieważ tłuszcz ten nie jest tylko źródłem i magazynem energii, ale produkuje aktywne substancje wpływające na stan zdrowia. Proszę zmierzyć obwód swojej talii i brzucha, w przypadku gdy wynik jest większy niż 1 świadczy to już o otyłości brzusznej. Być może powodem tych objawów jest zgaga, co świadczy o refluksie żołądkowo-przełykowym, ale powinien Pan zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyn dolegliwości bólowych.

Gdyby chciał Pan zmienić swoją dietę polecam zapoznać się z programami dietetycznymi na stronie naszej poradni www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann

Otyłość brzuszna - czyli nagromadzenie się tkani tłuszczowej w okolicy brzucha jest najbardziej niebezpieczna. Jest ona powiązana ze zwiększonym ryzykiem występowania wielu schorzeń, np. cukrzycy typu II, insulinooporności, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy. Choroba ta nie tylko wiąże się z nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej podskórnie, ale także z otłuszczaniem narządów wewnętrznych. Być może stąd pojawiające się u Pana dolegliwości. Radzimy zmienić nawyki żywieniowe i przejść na zbilansowaną dietę, która pozwoli Panu cieszyć się zdrowiem w przyszłości. Zalecamy udanie się do lekarza w celu zdiagnozowania przyczyn powstawania duszności oraz bólu serca, a także do dietetyka, który na podstawie wywiadu, zebranych wyników badań ustali dla Pana odpowiednią terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444