Właściwa waga: czy przy takiej diecie mam szansę schudnąć?

Witam! Ważyłam 64 kg, a po trzech tygodniach moja waga spadła do 61,7. Niestety podejrzewam, że to tylko efekt picia dużej ilości wody i w efekcie oczyszczenie organizmu. Stosuję taką oto dietę: nie jem słodyczy, ani produktów typu chipsy lub frytki. Staram się jeść 4-5 posiłków dziennie. Piję wodę i herbatę zieloną. Zawsze jem śniadanie. Nie jem produktów mlecznych o wysokiej zawartości tłuszczów; tylko jogurty owocowe light, sery 13% i mleko 0,5%.

Staram się jeść dużo warzyw i owoców, surówek, codziennie staram się zjeść 1/2 grejpfruta. Jem tylko chleb razowy lub słonecznikowy, często z warzywami, nie używam masła. Do smażenia używam 1 łyżki oleju rzepakowego. Obiady jem normalne, około 500 kcal, gdyż nie mam czasu na gotowanie szczególnych potraw. Wynajmuję pokój, ponieważ jestem studentką. W aneksie kuchennym mam lodówkę z maszynką gazową. Nie mam piekarnika. Zwykły makaron zastąpiłam 3-kolorowym lub razowym. Raz w tygodniu ćwiczę 1,5 h na siłowni, a codziennie wieczorem ćwiczę w domu. Czy taka dieta ma szanse na powodzenie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę określić, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa czy tez nie. Jednak Twój plan jest prawidłowy i jeśli będziesz się go trzymać powinnaś regularnie tracić na masie ciała, ale nie więcej niż 3 kg w ciągu miesiąca.

Pozdrawiam