Wpływ niepłodności męskiej na psychikę

Chciałbym sie dowiedzieć jak sie odbija niepłodność męska bo podobno kobieta dostaje bzika jak nie może mieć dzieci nie jak nie chce tylko jak nie może co się dzieje z psychika mężczyzny mój facet ma 34 lata.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl

Dzień dobry!

Każdy człowiek i każda historia jest inna. Nie jest tak, że wszystkie kobiety "dostają bzika" na wieść o swojej bezpłodności, choć zazwyczaj rzeczywiście jest to wiadomość trudna. Podobnie dla mężczyzny - zazwyczaj jest to stres, wiadomość przykra, zagrażająca, (choćby na poziomie nieświadomym) podważająca poczucie męskości. Jest jednak możliwe zarówno lepsze, jak i gorsze radzenie sobie z tą informację. Konsekwencje od poważnych, bardzo dolegliwych po stosunkowo szybką adaptację do sytuacji.

Całkowita bezpłodność nie jest jednak zjawiskiem powszechnym. Częściej mówimy o niepłodności, czyli bardzo utrudnionym zajściu w ciążę, ale wciąż możliwym do leczenia.

Zachęcam do lektury licznych artykułów na łamach portalu.

Pozdrawiam!