Wpływ temperatury na właściwości siemienia lnianego

Czy jeśli dodam całe nasionka siemienia lnianego do ciasta, które następnie będę piekła, to siemie zachowa swoje zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3 czy ulegną one zniszczeniu w piekarniku w wysokiej temperaturze?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

temperatura wpływa na tłuszcze omega3 ale można dodawać siemie do ciasta, polecam spożywanie oleju lnianego np jako dodatek do sosu vinegret na zimno.

Pozdrawiam serdecznie