Wychowywanie dziecka w samotności

Dzisiaj potwierdziło się,że jestem w ciąży.Wizyta u Pani ginekolog, wszystko jest w porządku tak powiedziała. Tylko jak poradzić sobie samemu, już po urodzeniu? Ojca tego dziecka już nigdy nie będzie przy mnie, ani przy tym dziecku.Jak zacząć odbudowywać sobie życie powoli ?Ojciec mojego dziecka zabił się 3 tyg temu, zostawiając mnie z przeświadczeniem ,, zrobisz co uważasz za słuszne,ja nie ponoszę za to dziecko odpowiedzialności". Mam wsparcie w moich rodzicach, ale oni nie pokażą jak mam żyć.

Jest pani młoda, 9 miesięcy przed panią, to dużo czasu, aby oswoić się z ciążą. Wierzę, że da pani sobie radę, bo kobieta ma w sobie ogromną siłę. Z czasem wszystko się ułoży, pozna pani kogoś, całe życie przed panią. To super, że ma pani wsparcie rodziców, to pomoże przetrwać trudne chwile. Powodzenia!

Dzień dobry!

Dla każdego człowieka życie jest pełne wyzwań. Także dla dla każdej matki i dla każdej samodzielnie wychowującej matki. Przed Panią wiele nauki, wiele nowych zadań - ale też (czego serdecznie życzę) wiele dobrego.
Wsparciem tego procesu dojrzewania do nowej roli i radzenia sobie z trudnościami (np. lepszym zrozumieniem i adaptacją do śmierci byłego partnera) może być psychoterapia.

Pozdrawiam!