Powrót do kobiety ze względu na dziecko

wracać do kobiety ze względu na dziecko ? rozstałem się z dziewczyną 3 miesiące temu, widuje się z dzieckiem codziennie. Dziewczyna tez jest z nami na naszych spotkaniach, zastanawiam się nad powrotem , ale nie czuje do niej juz tego co kiedyś i cenię sobie swoją wolność. Czy wrócić ze względu na dziecko ?

Witam.

Przede wszystkim proszę spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest Pan w stanie stworzyć udany związek z osobą, do której już nic Pan nie czuje? Jeśli ceni Pan sobie wolność, to czy związek z rozsądku ma szansę przetrwać?

Bardzo ważne jest, żeby był Pan obecny w życiu dziecka, ale nie koniecznie u boku jego matki. Dziecko przede wszystkim potrzebuje miłości i spokoju, którego nie zazna w domu, w którym nie będzie zgody. Być może uczucie do byłej dziewczyny powróci z czasem. Spędzacie razem coraz więcej czasu, zacznie Was coraz więcej łączyć. Dajcie sobie trochę czasu i proszę nie robić niczego na siłę.

Witam
Najważniejsze , żeby dziecko czuło się bezpieczne i szczęśliwe przy Panu jako ojcu i przy jego matce i nie było świadkiem Waszych konfliktów i przepychanek , ale nie może Pan poświęcać siebie dla dobra dziecka , jeśli Pan nic już do byłej partnerki nie czuje. dobrze by było dokładnie przemyśleć decyzję powrotu, bo dziecko będzie szczęśliwe , gdy jego rodzice będą szczęśliwi. Partnerki też na pewno nie uszczęśliwi na dłuższą metę , jeśli będzie Pan zmuszał się się do okazywania uczuć. Chyba , że jesteście dla siebie prawdziwymi przyjaciółmi , wsparciem emocjonalnym i jeszcze dużo uczuć jest , wtedy warto zawalczyć o związek.
życzę trafnych decyzji dobrze przemyślanych popartych zarówno uczuciami jak i rozsądkiem
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska-psychoterapeuta