Wymioty i duży apetyt na niezdrową żywność u 8-latka

Witam, Mój syn ma 8 lat ,niestety nie potrafię poradzić sobie z jego odżywianiem. Nie chce poznawać nowych smaków, w kółko je to samo większość rzeczy jest smażona.Często ma odruchy wymiotne na zapachy np. w sklepie mięsnym. Słodycze i chipsy są uwielbiane. Generalnie mu chowamy natomiast jak gdzieś dorwie i zje to później wymiotuje. Od poniedziałku do dzisiaj wymiotował dwa razy. Martwię się, ale nie wiem do jakiego lekarza się udać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam violetta

Witam,

zachęcam Panią do jak najszybszej wizyty u lekarza - proszę na początek udać się do pediatry, który z pewnością poleci Pani dobrego specjalistę (dietetyka dziecięcego). Być może będzie również konieczna wizyta u psychologa. Wiek Pani syna, to okres kiedy kształtują się świadome nawyki żywieniowe, wzór jest często czerpany ze szkoły, w którym prawdopodobnie jest sklepik obfitujący w niezdrowe, tłuste produkty. Najlepiej, aby żywienie w domu było przeciwwagą do tego, czego w szkole nie możemy zmienić. Jeśli Rodziców sposób żywienia może w jakiś sposób zachęcać dziecko do jedzenia potraw smażonych czy niezdrowych, zalecam modyfikację w kierunku zdrowej, zbilansowanej diety - z pewnością przyniesie to korzyść Państwu i Synkowi oraz będzie dla niego dobrym wzorem. W kwestii wymiotów - ten problem wymaga diagnostyki i konsultacji z lekarzem. Życzę Państwu dużo sił, cierpliwości i powodzenia!