Wynik badania gastroskopowego i wskazania w diecie

Witam, mam 40 lat i wczoraj miałam badanie gastroskopowe. Oto wynik: przełyk, wpust bez zmian. W żołądku nieco treści jasnej. W ok. przedodźwiernikowej zmiany zapalne, w inwencji w ok. podpisów kilkanaście polipów, przydadzą tych o śr. 2-4 mm. Pobrano wycinki. Helico bacter pylori - ujemny. Proszę o informacje nt. diety przy tych schorzeniach i jakie leki oraz zioła zastosować. Dziękuję bardzo za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Nie ma szczególnych wskazań dietetycznych. Chorobom żołądka sprzyja żywność silnie przetworzona i konserwowana, solona oraz pieczona, a także nadmiar mięsa w diecie. Sugeruję poczekać do wyniku histopatologicznego pobranych wycinków, aby móc powiedzieć coś więcej odnośnie ew. leczenia.