Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyszczuplenie ud u 19-latki

Witam, mam 19 lat, waże 62kg i mam 164. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposob moglabym wyszczuplic moje uda. Chodzi mi o ćwiczenia, które moge wykonywać w domu, ponieważ na silownie jak narazie niestety nie mam czasu.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam,

Przy podanych wymiarach powinna Pani zrzucić 7,5 kg. Żeby wyszczuplić uda same ćwiczenia nie wystarczą i należy zastosować odpowiednią dietę. A przede wszystkim łączyć dietę z dobrze dobranym treningiem - np. łączenie biegania, pływania lub jazdy na rowerze z treningiem siłowym (wzmacniającym mięśnie, żeby pracować nad wysmukleniem mięśni).
Bardzo dobrze sprawdzają się squady, ale należy pamiętać o prawidłowej technice ich wykonywania (żeby kolana nie przekraczały linii palców, brzuch wciągnięty, odpowiednie pogłębienie). Najlepiej przypatrzeć się nawet na filmikach instruktażowych
Ale warto zacząć od redukcji wagi, mimo że znajduję się ona w granicach BMI (w tej chwili wynosi 23,1) to według wyliczeń wagi idealnej powinna wynosić 54,4 kg.

Pozdrawiam,
A. Erdmann
www.kalorynka.pl

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością "fitness - nowoczesne formy gimnastyki".
0

Dzień dobry!

Wygląd naszej sylwetki jest związany z różnymi czynnikami. z jednej strony są to uwarunkowania genetyczne, z drugiej wpływ nas samych tz. nasz styl życia- sposób odżywiania, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy