Wzdęcia i małe rezultaty pomimo zmiany trybu życia i odżywiania

witam.pytanie banalne ale trudne:) dlaczego nie spada waga a raczej obwod brzucha. mam 45 lat.od ponad roku diametralnie zmienilam sposob odzywiania na zdrowy-zadnych zlych tluszczy ,cukru,smazonych potraw,codzinnie cwiczenia rano plus orbitrek codziennie pol godziny.tak zdrowo nie zylam nigdy-i male rezultaty.wazylam 68 kg a po roku waze 63,5 i waga stoi jak zaczarowana a brzuch dalej wielki,ciazowy..:( ostatnio caly czas wzdecia i te koszmarne smierdzace gazy--czy gnije od srodka czy co ?

Problemy gastryczne wynikają prawdopodobnie z nieprawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego, co jest objawem bardzo częstym problemem obecnie. Stan ten można wyregulować poprzez zastosowanie terapii probiotykowej przez 20-30 dni (najlepiej preparatem złożonym zawierającym wiele szczepów bakterii), co dodatkowo wspomaga dieta bogata w błonnik, który stymuluje rozwój prawidłowej mikroflory. Oprócz nieprzyjemności gastrycznych nieprawidłowa mikroflora uniemożliwia również utrzymanie prawidłowej masy ciała i być może jej przywrócenie pomoże Pani uporać się z nadmiarowymi kilogramami. Istnieje także możliwość, że Pani masa ciała nie spada ze względu na wchodzenie w okres menopauzy i dysproporcje hormonalne z tym związane uniemożliwiające redukcję tkanki tłuszczowej. Sugerowałabym ewentualnie wprowadzenie do diety soi lub suplementów diety na jej bazie, gdyż mają one zdolność do łagodzenia burzy hormonalnej w okresie wchodzenia w menopauzę. Jeżeli żadne ze wskazanych sposobów nie okażą się skuteczne najlepiej będzie udać do specjalisty, który dokładnie prześledzi Pani sytuację medyczną i dietetyczną i dobierze możliwie skuteczny sposób postępowania.