Wzdęcia przy diecie wegańskiej

Jestem 18letnim chłopakiem na diecie wegańskiej od jakiegoś roku. I swoją dietę głównie opieram na produktach zbozowych głównie kaszy grzyczanej, jaglanej i platkach owsianych jem też dużo ziemniaków . Innych zbóż nie jem za bardzo. Czasem pojawi się jakiś ryż. Pojawia się też u mnie dużo strączków glownie soczewica cieciezyca czasem soja i fasola. Ostatnio mam straszny problem z wzdeciami ale przede wszystkim z zgagą. Czy to przez te produkty? A jeśli tak to co powinienem jeść?

Dzień dobry,
przedstawione przez Pana objawy mogą mieć związek z nieprawidłowo ułożoną dietą oraz nietoterancjami pokarmowymi. Polecam kontakt z dietetykiem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

rośliny strączkowe zawierają duże ilości substancji antyodżywczych, które mogą powodować wzdęcia. Proszę zwrócić uwagę na prawidłowy sposób przyrządzania posiłków z tym produktami - długie moczenie nasion, gotowania w zmienionej wodzie, dodatek przypraw, takich jak kminek. Najdelikatniejsza jest soczewica, proszę od niej zacząć.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl

Witam.Po pierwsze dieta może być nieprawidłowo ułożona, po drugie rośliny strączkowe mogą wzdymać .proponuję udać się do dietetyka który dokładnie przeanalizuje sposób żywienia.
pozdrawiam