Za co i jak wrócić do Polski?

ja wyjechalem do pracy i teraz nie mam pracy ani za co zyci a chce wrocic do pl bo mam znajomycha to umre

Szanowny Panie,

rozumiem Pana frustrację i bezsilność, gdyż jak Pan pisze wiele planów odnośnie Pana przyszłości legło w gruzach. Jeśli Pana sytuacje jest tak trudna, iż nie ma Pan środków, aby wrócić do ojczyzny, zachęcam do kontaktu z najbliższą ambasadą lub IOM Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, ul. Mariensztat, Warszawa
Tel. (+48 22) 5389103, e-mail: iomwarsaw@iom.int, jeśli nie ma Pan dostępu do telefonu, to zachęcam do kontaktu mailowego.

Pozdrawiam

Na początek warto się zwrócić do bliskich o pomoc. Jeśli nie ma takiej możliwości, można próbować w Instytucjach pomocy społecznej albo w ambasadzie (jeśli sytuacja faktycznie jest bardzo trudna).