Odejście partnerki a szanse na ratowanie związku

witam mam taki problem byłem z dziewczyna 5lat mamy małego synka 3lata i tydzień temu wyprowadziła sie do mam twierdząc ze jest jej źle ze mną tak naprawde nie wiem o co jej chodzi. Jest bardzo zżyta z mamą jak przyjaciółki i nie wiem czy to nie jest powód ze woli mame.. i moje pytanie czy ona poprostu potrzebuje czasu zeby wrócic.. nie wytrzymuje bez niej i dziecka przychodzą dziwne myśli itp.. Nie wiem czy w dobrym dziale napisałem jestem tu pierwszy raz. Dziekuje z góry za odpowiedz i pozdra

Proszę spróbować porozmawiać ze swoją dziewczyną i dowiedzieć się jakie były przyczyny jej decyzji. Niestety, nie wiemy czy Pana dziewczyna potrzebuje czasu, bez odbycia szczerej rozmowy. Proszę spytać Pana dziewczynę o to co dla niej oznacza, że jest jej z Panem źle, co może Pan robić inaczej, lepiej, jak bardziej zadbać o Wasz związek. Przede wszystkim proszę powiedzieć otwarcie o swoich emocjach, potrzebach, jak Pan czuje się w związku z zaistniałą sytuacją. Bez względu na związek, to zrozumiałe, że jako ojciec dziecka odczuwa Pan potrzebę i ma Pan prawo do kontaktu z dzieckiem. Jeśli taka rozmowa sprawia Państwu trudność, to warto skonsultować się z psychoterapeutą par.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Witam,
Jest Pan,jak wynika z opisu bardzo młody i przypuszczam,że podobnie jest z partnerką,która nie dojrzała być może jeszcze do odejścia z domu rodziców.Nie wiem też,czy ma Pan własne "punkty oparcia",np.rodzinę,która na taką sytuację jest gotowa zareagować,choćby poprzez rozmowę z tamtą rodziną lub zawiadomienie odpowiednich instytucji o bezprawnym pozbawieniu Pana kontaktów z dzieckiem.Nie pisze Pan,czy starał się jakoś do tej pory interweniować,czy też nie i dlaczego,więc lepiej byłoby,gdyby Pan tę sytuację opisał szerzej lub zgłosił się z tym do najbliższej organizacji pomocowej/choćby ośrodka pomocy społecznej/,gdzie zasięgnie pan potrzebnych informacji.
Na razie pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, zachęcam do szczerej rozmowy z dziewczyną, proszę zapytać o jej oczekiwania w stosunku do pana. Nie wiem co ma pan na myśli pisząc o "dziwnych myślach" ale w razie konieczności zachęcam do kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam.