Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to problem, z którym bardzo często spotykają się naczyniowcy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są przyczyny tej dolegliwości.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzień dobry! Proszę obserwować operowaną nogę pod kątem zmiany zabarwienia skóry (zaczerwienienia), puchnięcia, wycieku płynu z ran, a także kontrolować temperaturę ciała. Są to oznaki zakażenia i wymagają pilnego kontaktu z lekarzem. Opisywane obecnie przez Panią dolegliwości nie są niczym groźnym, po ok. tygodniu od zabiegów operacyjnych dochodzi do wchłaniania krwiaków i stąd najprawdopodobniej pochodzi opisywany dyskomfort. W Pani szczególnym przypadku po zabiegu usunięcia żyły krew odpływa teraz z nogi innymi drogami, między innymi drobnymi splotami żylnymi na przyśrodkowej stronie uda, stąd również może pochodzić uczucie pieczenia, które u większości pacjentów mija w przeciągu tygodnia. Ulgę mogą przynieść maści i żele przeciwbólowe - stosowane miejscowo, np. Fastum. Zalecam też trzymanie nogi wyżej podczas siedzenia i snu, stosowanie zimnych okładów - powinno to zmniejszyć dolegliwości.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy