Zaburzenia zachowania i agresja u członka rodziny

Witam pisze do Państwa z pewnym problemem jestem bezradna a wiec mieszkancami naszego domu sa babcia mama ojciec ja i moj brat w tym jedna osoba jest nie upośledzona psychicznie ma napady złosci widzi jakis złodzieji w domu twierdzi ze go okradamy ze nas nienawidzi wyzywa nas padaja wulgaryzmy a nawet grozby robi wiele dziwnych rzeczy leków nie bierze i nie chce się leczyć co my mamy zrobić jak sobie radzic?ubezwłasnowolnienie nie wchodzi w gre nikt nie wezmie odpowiedzialnosci za niego.:(

Witam. Jeżeli zagraża swojemu życiu lub innych mogą Państwo wezwać karetkę. Należy opisać im sytuacje, co dana osoba robi. Jeśli osoba jest zdiagnozowana, powinni Państwo dodać, że jest osobą chorą psychicznie lecz nie leczącą się. Na tej podstawie powinni zawieźć chorego na izbę przyjęć do Szpitala Psychiatrycznego.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza