Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia zachowania po lekach nasennych u starszej osoby

Witam. Bardzo prosze o pomoc i szybka odpowiedz a sprawa dotyczy mojej babci poniewaz w nocy chodzi po domu i nie da sie z nia normalnie porozumiec bo opowiada o dziwnych rzeczachi ludziach ktorych nie ma boje sie ze zrobi sobie krzywde lub wyjdzie z domu jak wszyscy beda spac i cos jej sie stanie. W dzien o niczym nie pamieta i zachowuje sie normalnie nie wiem czy to jakas choroba czy to przez leki nasenne ktore bierze.czym mozna zastapic takie leki zeby mogla lepiej spac. Babcia ma 84 lata.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Dlaczego zdradzamy?

Proszę Pani,

To mogą być zmiany organiczne neurologiczne w mózgu. Proponuje udać się do neurologa.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Psycholog, terapeuta i coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
0
Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,

zachowanie, które Pani opisuje może wskazywać na majaczenia. Zachęcam do kontaktu z lekarzem internistą, ponieważ takie zachowania mogą być skutkiem przebiegu infekcji. Gdyby lekarz nic nie stwierdził proszę udać się do lekarza psychiatry, który włączy odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy