Zamknięcie się w sobie i przebywanie we własnym świecie

Jakie są choroby psychiczne u ludzi w młodym wieku (14-21 lat), którymi objawami są: zamknięcie się w sobie, bycie we własnym/wymyślonym świecie, nie rozmawianie z otoczeniem,brakiem apetytu i itp. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Proszę Pani,
To o czym Pani krótko pisze, nie musi być objawem choroby. To może być na przykład wysoki poziom introwersji, związany z małym zapotrzebowaniem społecznym. To może być styl schizoidalny charakteru ( nie zaburzenie ale rodzaj charakteru), w którym występuje niepokój związany ze zbliżaniem się do innych, to może być przejściowa reakcja związana z dojrzewaniem i usamodzielnianiem się. Tak, że bardzo trudno przy tak skąpej ilości informacji proponuję udać się na konsultacje psychologiczną, by to rozstrzygnąć.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Szanowna Pani, objawy o których Pani pisze mogą świadczyć o bardzo różnych zaburzeniach. Najlepiej będzie jeśli uda się Pani do specjalisty na konsultacje, bądź namówi osobę, która ma te objawy, do wizyty w gabinecie psychologicznym. Pozdrawiam, Monika Wysota