Uczucie znudzenia podczas przebywania w towarzystwie

Witam mam problem mam 19 lat i jak każda dziewczyna chce przebywać w towarzystwie. Jednak tu jest problem przebywanie z innymi mnie nudzi nie chcę mi sie ciągle słuchać co u nich itp ponieważ inni nigdy nie chcą wysłuchać mnie uważam że jestem nudna i do niczego.boję się odezwać bo zaraz ktoś zmieni temat i zacznie mówić o sb za każdym rażem tak jest popadłam w ddepresję czy mam się leczyć?

Proszę Pani,
Ludzie różnią się miedzy sobą zapotrzebowaniem na powierzchowne kontakty towarzyskie. Nie jest wykluczone, ze Pani zapotrzebowanie mogłoby być mniejsze. Można poszukać mniejszego grona bliższych znajomych, w których relacje są bardziej pogłębione i możliwa byłaby komunikacja dotycząca mniej nudnych tematów. W kontaktach towarzyskich nie chodzi przecież o to , by "gadać" lecz swobodnie i spontanicznie być. Proszę ewentualnie spróbować otwarcie wypowiedzieć, że ma Pani wrażenie nierówności w możliwości wypowiadania się i poinformować towarzystwo, że chciałby Pani porozmawiać o czymś bardziej interesującym. Można poszukać poradników asertywności.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

To, że nie opowiadamy o sobie tyle, co inni, nie znaczy, ze nasze życie jest nudniejsze. Jak sama Pani zauważyła, to właśnie bezustanne koncentrowanie rozmówcy na własnych sprawach potrafi zanudzić i zmęczyć. Tym większe rozczarowanie, jeśli Pani znajomi w ogóle nie interesują sie Panią. Zachęcam do poczytania na temat komunikacji interpersonalnej, warto też popracować nad swoją asertywnością, bo postawa uległa, jaką Pani prezentuje, na pewno nie ułatwia relacji ze znajomymi.

Witam,
pisze Pani o problemie z powodu, którego cierpi, a przynajmniej odczuwa dyskomfort, choć jeśli mówi Pani, ze odczuwa depresję, to rozumiem, że jest to dla Pani poważne. Myślę, że warto byłoby skonsultować się z psychologiem, na pierwszy rzut oka zdaje się, ze wskazana byłaby psychoterapia, warto zastanowić się nad powodami Pani poczucia, ze jest Pani nudna oraz tego, ze nudzi się Pani w towarzystwie innych, dokładniej zidentyfikować te uczucia i pracować nad nimi oraz ich zmianą. Pozdrawiam.

Dzień dobry.

Opisuje Pani znudzenie towarzystwem innych osób, które w istocie nie jest znudzeniem, a raczej racjonalizowaniem lęku, że w porównaniu z innymi sama wyda się Pani nieciekawa i nudna. Warto dodać, że nie wszyscy jesteśmy stworzeni do bycia w centrum uwagi, toteż bycie "na uboczu" niekoniecznie świadczy o jakichś nieprawidłowościach. Wygląda jednak na to, że Pani przeżywaniu bycie jedną z wielu, jest powodem dyskomfortu, a wręcz - jak sama to Pani (nieco nadmiarowo) ujęła - depresji.
W tej sytuacji sugerowałbym konsultację psychologiczną, celem uadekwatnienia Pani odczuć. Warto też zwrócić uwagę, z jakiego powodu przeżywa Pani obniżone poczucie własnej wartości, wtedy, gdy nie jest Pani w centrum uwagi.

Pozdrawiam.