Zaniki pamięci i obniżenie inteligencji

Czy na obniżoną inteligencję może mieć wpływ jakaś choroba psychiczna? Jak tak, to jaka, jakie? Jakiś czas temu robiłam testy w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wyszły bardzo, ale to bardzo kiepsko. W porównaniu do wcześniejszych, które robiłam jakieś 6 lat temu wypadłam gorzej. Choć powinno być odwrotnie. W końcu z wiekiem nabywamy wiedzę a nie ją tracimy. A ja mam duże braki i luki w pamięci. Nie pamiętam niektórych rzeczy, które uczą się dzieci w szkole podstawowej, co jest straszne.

Witam,
w sprawie zaburzeń poznawczych (takich jak pamieć) warto zgłosić się na konsultacje do neurologa i przeprowadzić badania neuropsychologiczne. Dopiero na podstawie dokładnie przeprowadzonego procesu diagnostycznego i zebranego wywiadu można postawić diagnozę i ewentualnie włączyć stosowne leczenie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam!
Myślę, że z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do neurologa. Proszę zabrać ze sobą wyniki obu testów, tych ostatnich oraz tych sprzed kilku lat.
Neurolog zleci odpowiednie badania, które pomogą ustalić z czym są związane pani problemy.
Zaburzenia pamięci najczęściej wiążą się z przebytymi urazami, chorobami typu udar, bardzo wysoką gorączką utrzymująca się przez dłuższy czas, niedotlenieniem, zatruciem ciężkimi metalami.
Bez względu na to, czy te przypadki Pani dotyczą czy nie, warto zasięgnąć porady neurologicznej i skorzystać z zaleconych badań.
Pozdrawiam