Zaparcia u 26-letniej osoby a odpowiednie działania

Witam Mam straszny problem z zaparciami. Sytuacja jest na tyle dziwna, że pojawiają się one gdy przechodzę na zdrowy tryb odżywiania( jem regularnie posiłki, pije dużo wody, rezygnuje z fast foodów). Jest to okropne, bo trwa nawet do 4 dni. Czuję się wtedy ociężała i mam nadęty twardy brzuch. Problem znika gdy zjem coś " niezdrowego" lub napije się coca coli. Próbowałam już wszystkiego. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Pytanie jest takie co Pani jada jak zmienia żywienie na zdrowsze, bo jeśli jest tam mało błonnika (warzyw, owoców, produktów z pełnego ziarna), to zaparcia mogą się pojawić. Druga sprawa jest taka, że nawet jedząc zdrowo i regularnie może Pani spożywać dużo błonnika co powoduje zaparcia, pomimo iż wypija Pani więcej wody. Po trzecie, przy zdrowym odżywianiu, należy pamiętać również o ruchu, bo on też powoduje poprawę pracy jelit. Dlaczego problem znika przy fastfoodach i coli? Odpowiedź jest prosta żywność ta zawiera sporo cukru łato przyswajalnego i tłuszczu, taka żywność łatwiej fermentuje, co raczej sprzyja rozwolnieniu niż zaparciom. I w cale nie jest to dobre zjawisko. Abym mogła Pani bardziej pomoc prosiłabym napisać co Pani je, gdy przechodzi na "zdrowy tryb życia". Wówczas udało by się znaleźć przyczynę zaparć.
Pozdrawiam,