Zapotrzebowanie kaloryczne 27-latki przy redukcji

Witam Od około dwóch miesięcy wykonuje ćwiczenia typu : Mel B, Ewa Chodakowska, od niedawna zaczęłam też biegać 1 h 3-4 razy w tygodniu. Chciałabym się dowiedzieć jakie jest moje zapotrzebowanie kaloryczne jeśli chodzi o redukcję przy wadze 72 kg, wzroście 171 cm i wieku 27 lat? Biegam przeważnie około godz 11:00 chciałabym się dowiedzieć co mam jeść przed i po posiłku? I skoro posiłek po treningu wskazane jest jeść od razu to jak pogodzić to z regularnością posiłków? Z góry dziękuję za odp.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

witam,
najlepiej skonsultowac to z dietetykiem i ustalic indywidyalnie dobrana diete.
czy jest Pani zdrowa, czy nie ma zadnych dolegliwosci?