Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapotrzebowanie kaloryczne dla 16-latka przy ćwiczeniach na siłowni

Witam! Mam 16 lat, ważę 67kg, mam 177cm wzrostu, jestem mężczyzną, moja aktywność fizyczna to jedynie w-f w szkole Chciałbym zacząć ćwiczyć na siłowni, a do tego jest potrzebna dieta. Nie wiem jakie jest zapotrzebowanie mojego organizmu na kalorie, białka, węglowodany i tłuszcze. Jeśli można prosił bym o pomoc w tej sprawie i jeśli można ułożyć jakąś dietę. Z góry dziękuję, pozdrawiam i czekam na odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Dieta w górach

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Zapotrzebowanie wzrasta wraz ze wzrostem aktywności fizycznej. Wszystko zależy od tego ile razy chce Pan ćwiczyć w tygodniu, z jaką intensywnością, jakiego typu ćwiczenia (siłowe, czy aerobowe) i jakie efekty te ćwiczenia mają przynieść (zmiana sylwetki ciała, rozbudowa wybranych grup mięśniowych, itp.). Jest Pan w okresie dojrzewania co dodatkowo wpływa i modyfikuje zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki diety. W celu ułożenia indywidualnej, zbilansowanej dla Pana diety, powinien Pan zgłosić się do dietetyka (najlepiej z wcześniej zaplanowanym planem treningowym).

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Witaj. Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie to około 2500 kcal. Białko powinno stanowić nie więcej niż 15% energii z diety (najlepiej białko roślinne – warzywa strączkowe i rzadziej zwierzęce – mięso, ryby, jaja, produkty mleczne), węglowodany około 55-60% (pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce) oraz tłuszcze około 25-30% (najlepiej roślinne – orzechy, nasiona, oleje roślinne i awokado). Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy