Zazdrość o dziewczynę i rozstanie

Witam mam 18lat.Mój problem polega na chorej zazdrości.Trzy dni temu zerwała ze mną dziewczyna z która byłem 3 lata.Byłem na tyle o nią zazdrosny że zabraniałem jej wszystkiego tj.malowania sie,prostowania włosów czy też jakiego kolwiek wychodzenia z koleżankami.Ona miała już tego wszystkiego po dziurki w nosie,teraz kiedy chce to zmienić ona nie chce mi dać szansy bo jest pewna że nic się nie zmieni i będzie tak samo.Moje pytanie do Was-co mam zrobić żeby ją przekonać i jak pozbyć się zazdrości

Warto spróbować najpierw się zmienić, popracować nad sobą, utrwalić zmianę. Jeśli dziewczyna to dostrzeże, a uczucie nie wygasło, jest nadzieja, ze da Panu kolejna szansę. Bardzo często jest bowiem tak, ze to, co zmienimy w sobie, wpływa na innych i nasze relacje z nimi. Na pewno także wpływa na nas samych pozwalając lepiej odnajdować się w świecie.

Witam. Najpierw niech pan popracuje nad sobą i to najlepiej w psychoterapii, a potem zajmie się byciem z dziewczyną bo prawdopodobnie nawet gdyby dała szansę, pan by był nadal zazdrosny i tylko zawiódłby ją kolejny raz i zmarnował szansę. Poza tym proszę pomyśleć perspektywistycznie o swojej przysłości, rodzinie, żonie. To jest problem do pracy nad sobą. Osobiście polecam psychoanalizę bądź psychoterapię psychoanlityczną.