Zdjęcie akt syna wykonany przez matkę

Witam. Czy jest to normalne, że matka fotograf robiła akt swojemu synowi(mojemu partnerowi) w wieku 18lat? Czy to jest zdrowa relacja pomiędzy matką a synem? Proszę o odpowiedź.

Witam, jeden fakt nie może decydować o tym czy relacja jest zdrowa czy nie. Wokół każdej sytuacji jest wiele pobocznych wydarzeń i czynników, które mogą wpływać na obraz całości. Przykładowo: gdyby syn zbierał właśnie zdjęcia do profesjonalnego portfolio a matka była znanym fotografem, lub gdyby czuł mniejszy opór przed nagością wobec matki niż wobec obcego fotografa, bądź gdyby wyrósł w bardziej liberalnej kulturze niż nasza rodzima polska (np. w niektórych krajach nagość jest normalna, nie ukrywana). Pierwszym skojarzeniem z opisaną sytuacją jest myśl, że dzieje się coś niepokojącego. Jednak nie da się potwierdzić tego założenia nie znając bardzo wielu czynników, w tym zdania samych zainteresowanych. Łatwo jest wyciągnąć pochopne wnioski, jednak aby poznać prawdę trzeba zrobić krok w tył i zobaczyć wszystko z szerszej perspektywy.
Pozdrawiam, Karolina Piotrowska

Wszystko zależy od relacji. Jednak może to stanowić pewne naruszenie norm i granic w relacji matka-syn (emocjonalna), głównie poprzez włączenie roli fotograf-model (zawodowa). Role te mają pewne sprzeczne ze sobą obszary, co może wywoływać niepokój i być pewnym przekroczeniem granic.