Zdrada w związku a wyznanie prawdy

Byłam (jestem) z facetem 3 m-ce. Wiedział on na początku, że kocham innego i gdyby tamten zainteresowałby się mną byłabym z nim. W tamtym czasie zdradziłam mojego chłopaka. Na początku gdy żartował, że mogłabym mieć romans z tamtym zaprzeczałam ( okłamywałam go). Ostatnio nie wytrzymałam i powiedziałam mu prawdę. Nie odzywał się do mnie przez 2 dni, ale teraz rozmawia ze mną jak z koleżanką. Jednak nie chce mnie widzieć. Wiem, że chodzi mu bardziej o kłamstwo niż o zdradę. Co robić?

Dzień dobry.

Wydaje się, że Pani chłopak odczuł na własnej skórze, jak to jest być w związku "obiektem zastępczym", w związku z czym prawdopodobnie nie chce go już kontynuować w dotychczasowym kształcie, czemu trudno się dziwić.
Dziwić może natomiast Pani pytanie, wskazujące, że nie do końca rozumie Pani swoje postępowanie i jego konsekwencje - trochę tak, jakby uważała Pani, że może sobie pozwolić na nielojalność, ponieważ od początku była Pani wobec swego chłopaka "uczciwa" - bo powiedziała mu Pani, że kocha innego.
Wydaje się więc, że najlepsze, co mogłaby Pani zrobić, to pozostawić inicjatywę swemu "zastępczemu" partnerowi. Nade wszystko jednak sugerowałbym poważnie zastanowić się, czego tak naprawdę Pani chce.

Pozdrawiam.

Warto, żeby Pani zadała sobie pytanie o szczerość, zaufania i rację bytu tego związku, jeśli emocjonalnie zaangażowana jest Pani w inną relację. Być może rozstanie pozwoli uniknąć zranień i rozczarowań, których oboje by Państwo doświadczyli.