Zerwanie partnera a chęć zmiany

Mam 21 lat. Mój ukochany zerwał ze mną ponad tydzień temu. Byliśmy ze sobą 2.5 roku. Od tamtego feralnego dnia nie mamy ze sobą kontaktu, ale od października będziemy znowu mieszkać w tym samym mieście. On przy zerwaniu powiedział, że wypaliło się jego uczucie i miało na to wpływ wiele czynników... Ja teraz dużo o tym myślę i odnajduję wiele rzeczy, które mogłabym w sobie naprawić dla dobra naszego związku. Byłam bardzo zazdrosna. Jak go odzyskać - pokazać mu, że potrafię się zmienić?

Jeśli Pani uważa, że Wasz powrót do siebie jest możliwy, może warto z chłopakiem porozmawiać? Jednak do takich powrotów potrzebna jest chęć obu stron. Czy chłopak również tego chce? Chciałby? Może warto zanalizować też, skąd ta zazdrość? Bo może być ona przyczyną rozpadu również następnych relacji. Zachęcam do przegadania tej sprawy z psychologiem, psychoterapeutą, aby znaleźć jej źródła.

Witam serdecznie
Nie da się wzniecić uczucia , jeśli rzeczywiście wypaliło się w partnerze. Można próbować przy przypadkowych kontaktach z nim porozmawiać z nim , na temat tego , że rozumie Pani jakie Wasze błędy, przyczyniły się do rozpadu związku. Na związek mają wpływ dwie osoby, więc nie tylko Pani miała wpływ na to, jak to się potoczyło. Nie warto jednak na siłę pokazywać partnerowi, że teraz Pani się zmieniła, bo takie narzucanie się jeszcze bardziej go zniechęci. Warto by było skorzystać z konsultacji u psychologa, który pomoże Pani wzmocnić się i poradzić z poczuciem winy, bo nie tylko od Pani zależało jak było w tym związku.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska