Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zespół jelita drażliwego a stosowanie Seronil

Mam zespół jelita drażliwego. Objawy ze strony przewodu pokarmowego sprawiają, że boję się wychodzić z domu. Byłam u psychiatry, który przepisał mi Seronil 10mg. Mam jednak wątpliwości czy zacząć brać ten lek, bo boję się, że po odstawieniu go lęk przed wychodzeniem z domu wróci Dodam jeszcze, że wizyta u psychiatry trwała chyba z 10 minut, nie wiem czy to normalne. Spodziewałam się, że porozmawia ze mną o problemie i czy na pewno potrzebuję leku. Brać leki czy iść do psychologa?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Wstyd mi za tego psychiatrę.
Normalnie pierwsza wizyta trwa ok. 1 godziny. Czasami w poradni nie ma tyle czasu, ale trudno sobie wyobrazić postawienie diagnozy po 10 minutach.
Nie wiem czy brać lek czy nie. Mam za mało danych. Natomiast Seronil nie jest lekiem uspokajającym, dlatego nie ma obawy uzależnienia. Kuracja powinna trwać wiele miesięcy, odstawienie możliwe po ustąpieniu objawów i długotrwałaym utrzymywaniu się poprawy. Zwykle dawka 10 mg jest niewystarczająca. Jeżeli ten lek okazałby się nieskuteczny wskazane jest zastosowanie innego.
Wizyta u psychologa też może pomóc.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy