Zespół jelita drażliwego a wzdęcia

Witam, Od kilku miesięcy cierpię na zespół jelita drażliwego. Mimo przyjmowania leków i pilnowania diety nie jestem w stanie go wyleczyć. Bez względu na wszystko występują skurcze jelit i gazy. I tutaj moje pytanie: jakie dokładnie pokarmy nie powodują powstawania przykrego zapachu?

Różnie, proszę znaleźć listę produktów FODMAP , trzeba uważać na produkty z tej listy. Może to wcale nie IBS? Lekarze często go diagnozują, bo nie mają lepszego pomysłu.