Zmęczenie, brak koncentracji, płaczliwość i problemy ze snem przy zespole depresyjno-lękowym

Kilka lat temu zdiagnozowanu u mnie zespol depresyjno-lekowy. Od tamtej pory biore leki antydepresyjne. W ciagu ostatnich lat kilkakrotnie zmienialam prace, miejsce zamieszkania. Moje zwiazki rozpadaly sie. Po kilkuletnim napieciu emocjonalnym czuje zmeczenie, brak koncentracji, olbrzymie problemy ze snem. Ledwo chodze do pracy i z wykonuje swoje obowiazki. Jestem stale drazliwa, placzliwa, stale przemeczona. Podejrzewam CTS. Czy na to mozna dostac zwolnienie?
ponad rok temu

Więcej informacji o mnie: https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/
Pozdrawiam
Jakub Pyka

Dzień dobry.
O ile zrozumiałem, pisząc o CTS miała Pani na myśli tzw. zespół krokodylich łez (crocodile tears syndrome), które jest rzadkim schorzeniem neurologicznym. Zapewne z jego tytułu można uzyskać zwolnienie lekarskie.
Opisywane jednak przez Panią okoliczności życia, nie wydają się wynikać z podejrzewanego przez Panią schorzenia. Zmiana miejsc pracy, miejsc zamieszkania, rozpad związków i ogólne zmęczenie nie mają raczej podłoża neurologicznego. Wywodzić się natomiast mogą z Pani psychiki, czy jak kto woli, osobowości. Jeżeli jest Pani gotowa przyjrzeć się temu i spróbować to „przepracować”, sugerowałbym kontakt z psychologiem, bądź psychiatrą. Uzyskanie zwolnienia lekarskiego, nawet długotrwałego, nie rozwiąże jednak sygnalizowanych przez Panią dolegliwości.
Pozdrawiam.