Zmęczenie i myśli samobójcze u 18-latki

Mam 18 lat. Od kilku miesiecy nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Jestem zmęczona na tyle że nie mam siły na nic. Rano zmuszam się do wstawania z łóżka. Czuje się samotna i mam myśli samobójcze. Nie wytrzymuje już psychicznie. Cały czas płacze i odczuwam niepokój. Nie potrafię wypocząć. Od 2 tygodni to wszystko sie nasila. Nic nie jem, w ciągu ostatniego tygodnia schudłam 4 kg. Zaczęłam się również okaleczać. Podejrzewam że mam depresje ale boje sie o tym powiedziec rodzicom.

Witam Cię bardzo serdecznie,
posłuchaj, to rzeczywiście objawy depresji. Depresja to bardzo, bardzo niebezpieczna choroba. Nie zwlekaj skontaktuj się natychmiast z psychoterapeutą, psychiatrą lub
psychologiem klinicznym, a jeżeli długo się czeka to idź do szpitala na ostry dyżur i opowiedz to co napisałaś.
Dlaczego boisz się powiedzieć o tym rodzicom ? Czy gdybyś miała raka to też bałabyś się powiedzieć rodzicom ? Derpesja to choroba naszych czasów tak samo ciężka jak rak.
Ale można ją wyleczyć. Gdyby Twoi rodzice tego nie rozumieli to niech skontaktują się
ze mną. Podaj mi ewentualnie telefon do rodziców to ja im to powiem.
Ale to wszystko musi być natychmiast!!!! Obiecaj mi, że nic sobie nie zrobisz
i pisz do mnie codziennie smsa z podtrzymaniem tej obietnicy 669197653
Pozdrawiam i życzę siły i motywacji, walcz !

W tej sytuacji konieczne jest podjęcie konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem (psychoterapia). Z depresją i zaburzeniami nastroju można sobie poradzić i odzyskac energię, wiare w siebie i satysfakcję z życia, konieczna jednak jest praca i zmiana. Wsparcie rodziców, ich troska i obecnośc będzie także pomocne w procesie zdrowienia. Zachęcam do podjęcia rozmowy i leczenia.