Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany zachowania i nastroju u mamy

Dobry wieczór, mam pytanie odnośnie mojej mamy. Ma dziwne przejawy zachowań raz jest "normalna" a raz wpada w szał z nie wiadomo jakiego powodu i nie zdaje sobie z tego sprawy. A dodam że jestem w ciąży i źle to wpływa na mnie jak i na dziecko. Nie wiem co robić , bo leczyć dobrowolnie się nie chce. Często jest agresywna, i zdarza się że używa przemocy. Proszę o pomoc . Pozdrawiam
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Pierwsze oznaki zaburzeń pamięci

Witam

Może Mama przechodzi menopauze? Zmiana hormonalnych często towarzyszą wahania nastroju. Może być to także problem natury psychiatryczne.
Proszę w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak

0

Witam,

Niestety nie opisała Pani w czym przejawia się agresja i jakie formy przemocy Pani mama przejawia. Zmienność nastrojów i ogólne zdenerwowanie może być związane ze zmianami hormonalnymi w okresie menopauzy, mogą być równiez przyczyny natury psychologicznej, czy stricte przynależące do psychiatrii. Dbając o swoje zdrowie, malca i mamy proszę poszukać pierwszej pomocy i rady u lekarza pierwszego konktaktu, poszerzając informacje, zachęcając mamę do porozmawiania z kimś o niepokojących objawach, byc może ona również je zauważyła.

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy