Zmienne nastroje u 27-letniej kobiety

Witam, Mam 27 lat. Od kilku lat borykam sie ze zmiennymi nastrojami. Raz jestem totalnie szczesliwa i mam ochote skakac, a po kilku dniach nie potrafie wyjsc z lozka i funkcjonowac. Caly czas miewam wtedy napady placzu i zaluje, ze zyje. Zaczelam sie rozdrapywac do krwi, bo wole bol fizyczny niz psychiczny. Nikt z rodziny, przyjaciol, z kim rozmawiam nie potrafi mi pomoc. Nikt nie jest dla mnie autorytetem, wrecz nie chce ich sluchac. Czy ktoś potrafi mi powiedzieć co mi jest i jak z tego wyjść?

Dzień dobry,

Przez internet nikt nie może diagnozować Pani objawów, do tego zawsze niezbędny jest kontakt osobisty. Stąd proszę udać się do lekarza psychiatry, który poza samym rozpoznaniem, zaproponuje Pani stosowną metodę/formę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia). Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.

Dzień dobry!

Udzielenie pomocy przekracza możliwości kontaktu internetowego. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Bardzo proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego, psychologa lub lekarza psychiatry.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, myślę że na podstawie pełnej diagnozy psychologicznej psycholog będzie w stanie powiedzieć co pani jest. Przez internet nie ma takiej możliwości. Diagnoza psychologiczna trwa zazwyczaj kilka spotkań po których omawiana jest wstępna diagnoza i proponowane leczenie. W pani przypadku prawdopodobnie będzie to podjęcie psychoterapii, być może wspartego leczeniem farmakologicznym. Pozdrawiam.

Polecam zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, bądź prywatnego gabinetu, gdzie uzyska Pani pełną diagnozę, co do stanu swojego zdrowia psychicznego, gdyż taka internetowa diagnoza jest nieodpowiedzialna i nieprofesjonalna. Zrobiła Pani dobry krok w kierunku poradzenia sobie z niepokojącymi objawami - zaczęła Pani szukać pomocy, jest ona niewątpliwie niezbędna w Pani przypadku i prawdopodobnie bedzie opierała się na psychoterapii, ewentualnie wspomaganej farmakologicznie - decyzja jednak o tym należeć będzie do profesjonalisty diagnozującego.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek