Zmniejszenie kontaktu z kolegami

Witam . Sprawa ma sie tego typu . Mam kolege , myślałem ze to mój przyjaciel . Jednak od jakiegos czasu mnie totalnie olewa , nie wyjdzie na piwo , nie wyjdzie pogadać . Razem z nim mamy takich 2 kolegów z ktorymi często na piwo chodzilismy . Teraz od jakiegos czasu ( 2 ,3 tygodnie ) oni we 3 mnie olewają . Zastanawiam sie dlaczego . Nawet sie ich pytałem czy sie obraźili , a oni ze nie ze co ja głupoty gadam . Studiuje daleko od domu , może dlatego ten kontakt sie tak zmniejsza... Prosze opomoc

W opisanej sytuacji niestety każda porada będzie jedynie "gdybaniem" i stawianiem hipotez. Proszę się zastanowić nad Twoim kontaktem z kolegami tuż przed rozluźnieniem waszych relacji - czy zdarzyło się coś, co mogło wpłynąć na taki stan rzeczy? Na pewno rozpoczęcie studiów z dala od domu rodzinnego i dotychczasowych przyjaciół może mieć wpływ na zmniejszenie zażyłości - w takim wypadku warto pomyśleć nad tym co możesz zrobić, aby tak się nie działo (częstsze telefony do przyjaciół? e-maile? rozmowy na fb? odwiedziny?). Polecam również spotkać się z kolegami i szczerze, ale bez tworzenia presji, porozmawiać z nimi o tej sytuacji, o tym jak ją odbierasz i czego oczekujesz. Otwarta rozmowa może przynieść najlepsze rezultaty - przede wszystkim będziesz wiedział "na czym stoisz", a w razie potrzeby będzie można rozwiązać napotkane problemy. Powodzenia!

Może być tak, że to tylko Pan wrażenie. Nie dowie się Pan tego jednak, jeśli nie zdecyduje się Pan na jasna i szczera rozmowę. Warto powiedzieć o tym, jak się Pan czuje i czego by oczekiwał od kolegów. Nie chodzi jednak o ogólnie rzucone pytanie, ale rzeczywiste powiedzenie o co Panu chodzi, najlepiej mówiąc przede wszystkim o sobie, swoich emocjach, odczuciach i potrzebach w relacji z kolegami. Gdy już Pan będzie wiedział "na czym stoi", łatwiej będzie podjąć "działanie naprawcze".